Categories Sklepy odzieżowe

Odzież dziecięca – lepsza od polskiego czy od zagranicznego producenta?

 

Trwa dyskusja na temat tego, czy odzież od polskich producentów jest lepsza od produktów pochodzących z zagranicznych firm. Coraz więcej osób decyduje się na zakup towaru od rodzimego przedsiębiorcy. Czy taka decyzja faktycznie jest słuszna?

Taniej nie znaczy lepiej

Zagraniczni producenci odzieży (niezależnie czy dziecięcej, czy tej dla dorosłych) są niezwykle popularni na naszym rynku. Dzieje się tak za sprawą kilku czynników. Pierwszym – i prawdopodobnie decydującym – jest cena. Zagraniczna odzież jest często znacznie tańsza, zwłaszcza w wielkich sieciówkach. Należy jednak pamiętać, dzięki czemu jest to możliwe – mowa o pracy azjatyckich (głównie azjatyckich) dzieci (chociaż należy oczywiście pamiętać, że nie dotyczy to wszystkich zagranicznych producentów). Niska cena odzieży wynika często również ze słabej jakości materiału i „taśmowej” produkcji, w której często zdarzają się niedoróbki.

Odzież od polskich producentów?

Czy z polskimi producentami jest inaczej i wyższa cena zawsze idzie w parze z wyższą jakością? Oczywiście nawet rodzime firmy różnie podchodzą do tematu, jednak można dostrzec kilka wyraźnych plusów. Po pierwsze – sposób produkcji. Często zatrudniani są krawcowie, a nawet jeśli szycie odbywa się głównie przy maszynach – proces jest wolniejszy i bardziej dokładny. Najczęściej materiały, z których wykonywana jest odzież, jest także dużo lepszej jakości; często są to materiały naturalne (bawełna, len). Warto także pamiętać o tym, że ubrania polskich producentów są szyte zgodnie z preferencją rodzimych konsumentów. Dotyczy to nie tylko producentów odzieży dla dorosłych, ale także dla dzieci. Niezależnie od miasta – czy to będzie producent odzieży dziecięcej Łódź, Warszawa czy Kraków, producenci starają się nie tylko podążać za modą, ale brać pod uwagę również gust klientów.

Dodaj komentarz