Categories Pielęgnacja i zdrowie

Sposoby na wzmocnienie szkliwa zębów

Szkliwo jest ważnym elementem naszych zębów. W przypadku uszkodzenia odsłonięte zostają kanaliki zęba. W efekcie narażamy się na nadmierną wrażliwość zębów i przeszywający ból w wielu sytuacjach. Warto poznać podstawowe sposoby wzmacniające szkliwo zęba.

Przede wszystkim zacznijmy w miarę możliwości unikać napoi gazowanych. Takie napoje jak: Coca-cola, Sprite, czy Fanta zawierają kwas fosforowy. Zakłóca on przyswajanie wapnia oraz wypłukuje go z naszego organizmu. W efekcie powstają ubytki w szkliwie. Podobnie warto unikać nadmiernych ilości cukru, czyli przede wszystkim słodyczy oraz wcześniej wspomnianych słodkich napoi gazowanych. Bakterie w jamie ustnej żywią się cukrem oraz przetwarzają je w kwasy, które również uszkadzają szkliwo zębów.

Wiemy już, że warto unikać napoi gazowanych wypłukujących wapń. Z tego powodu spożywajmy produkty zawierające ten pierwiastek, który jest ważny przy dbaniu o mocne szkliwo. Ubogaćmy naszą dietę o mleko, jajka, sardynki w oleju, szczypiorek, pestki słonecznika, orzechy laskowe, żółte sery, czy rośliny strączkowe. Wzmacniając szkliwo ważna jest również witamina D. Znajdziemy ją przykładowo w mleku, czy wychodząc na słońce (promienie słoneczne pomagają naszemu organizmowi produkować witaminę D).

Środkami, które najefektywniej dbają o nasze szkliwo oraz pozbywających się bakterii, są płyny do płukania jamy ustnej. Korzystanie z nich wraz z szczotkowaniem i korzystaniem z nici dentystycznych zapewnia kompleksową ochronę przed bakteriami. Wzmacniając szkliwo warto zdecydować się na produkty marki LISTERINE®, które znajdziemy pod adresem: https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-total-care-sensitive

LISTERINE® TOTAL CARE SENSITIVE jest środkiem zalecanym przy nadwrażliwości zębów, która m.in.: może być spowodowana uszkodzonym szkliwem. Nie tylko w pełni usuwa bakterie, lecz wzmacnia zęby i szkliwo. Ponadto dba o świeży oddech. Warto go stosować przy nagłych bólach zębów spowodowanych nadwrażliwością. Równie zdrowe zęby osiągniemy decydując się na LISTERINE® PROFESSIONAL SENSITIVITY. Środek umożliwia efektowną regenerację zębów poprzez zawarty szczawian potasu, który formuje kryształy wiążąc się z wapniem. Kryształy te, tworzą ochronną powierzchnię na zębinie oraz w miejscach odsłoniętych kanalików.

Głównym sposobem na wzmocnienie szkliwa jest płukanie jamy ustnej. Środki do płukania nie tylko efektownie zabijają wszelkie bakterie, lecz posiadają ponadto szereg właściwości wzmacniających szkliwo i dbających o wrażliwe zęby.

Dodaj komentarz