Categories Pielęgnacja i zdrowie

Kto może zostać architektem wnętrz

Mówi się, że urządzenia wnętrz, ma w sobie wiele ze zmysłu architektonicznego i znacznie więcej z dobrego smaku i wizji, jaką posiadają wyłącznie artyści. Na pewno jest w tym dużo prawdy. Jednak, trzeba pamiętać również o tym, że dobrymi architektami wnętrz, są ludzie, którzy potrafią również zadbać o siebie. Dekorator, ma wiele wspólnego z wizażystą, a architekt wnętrz z projektantem mody. Czemu? Jest ku temu kilka powodów.

Jak dbać o siebie i o swoje mieszkanie

Nie każdy potrafi dbać o siebie i o swój wygląd. Przeważnie jednak, kobiety mają w tym względzie, zdecydowanie lepszy zmysł smaku, stylu i taktu. Zdecydowanie łatwiej im więc przychodzi dobór właściwego ubrania i tym samym zdecydowanie łatwiej im przychodzi planowanie aranżacji w mieszkaniu. Obie te rzeczy są bardzo zbliżone do siebie. Suknia, to taki mały, osobisty dekornik. Innymi słowy, kobieta mając dobry zmysł smaku i wiedząc jak dobrze i stosownie się ubrać, znacznie łatwiej będzie wiedziała w jaki sposób urządzić mieszkanie, dbając o to, aby było ono harmonijne oraz o to, aby było one odpowiednio urządzone, funkcjonalne, a także komfortowe.

Dekoracja wnętrz jak dekoracja samego siebie

Bycie dekoratorem wnętrz, to trochę jak dekorowanie samego siebie lub dekorowanie innych osób. Trzeba wiedzieć w jaki sposób dobrać ubrania i trzeba umieć dobrać meble czy też akcesoria wnętrz. Tym samym, zmysł artystyczny, a także bardzo istotny, zmysł dobrego smaku przydaje się wszystkim, którzy pracują zarówno w modelingu jak i w architekturze wnętrz.

Umiejętne dobranie z jednej strony mebli i elementów wyposażenia wnętrz, często idzie w parze z dobrym smakiem, jeśli chodzi o ubiór, wizaż i ogólny wizerunek.

Podsumowanie

Prawidłowa aranżacja wnętrza, jak chociażby umeblowanie, przygotowanie akcesoriów, naklejenie fototapet czy też specjalnych naklejek, wymaga sporo wysiłku i posiadania zmysłu dobrego smaku. Na aranżacji jednak nie warto oszczędzać, bowiem takie oszczędności, szybko kończą się podwójnymi wydatkami.

Dodaj komentarz