Categories Moda XXL

Spodnie ciążowe – wygodne i gustowne

Moda ciążowa staje się coraz bardziej popularna. Jednym z efektów tego zjawiska jest powstanie spodni dla przyszłych mam, specjalnie zaprojektowanych z myślą o ich wygodzie, wyglądzie i bezpieczeństwie. Czego możemy spodziewać się po tej części garderoby i jak wybrać produkt dla siebie?

Na czym to polega

Zacznijmy od zastanowienia się czym różnią się spodnie ciążowe od tradycyjnych. Po pierwsze, mają elastyczny rozmiar. Są gotowe na zmiany w proporcjach sylwetki i rosną razem z dzieckiem w brzuchu kobiety – nie ma więc obaw, że coś przestanie pasować. Chodzi tutaj także o bezpieczeństwo, ponieważ nadmierny ucisk brzucha z pewnością jest szkodliwy i lepiej nie decydować się wówczas na zbyt opinające, uciskające pasy. Wiąże się to z komfortem przyszłej mamy, która nosząc spodnie ciążowe czuje się lekko i wie, że materiał współgra z sylwetką, nie wymagając od niej żadnych nienaturalnych pozycji. A jeśli już o materiale mowa, powinien być naturalny i przewiewny – pozwalać skórze na swobodne oddychanie.

Jak wybrać spodnie dla siebie?

Idąc na zakupy warto kierować się kilkoma kryteriami:
– jakością materiału,
– funkcjonalnością kroju,
– estetyką,
– ceną.

Jak już wspomnieliśmy, materiał gra niebagatelną rolę. Musi naturalnie otulać sylwetkę, w zależności od pory roku dając ciepło bądź potrzebne chłodzenie. Warto uważać na składy i wystrzegać się nadmiernych ilości sztucznych domieszek. Co natomiast z funkcjonalnością kroju? Każda kobieta będzie miała tutaj nieco inne preferencje. Przykładem są chociażby kieszenie, dla jednych Pań niezbędne, dla innych neutralne. A gdy już wszystkie kwestie praktyczne zostają za nami, możemy wreszcie skupić się na estetyce. Pod pojęciem stylowych i gustownych spodni może kryć się naprawdę wiele… Klasyka, a może kolorowa awangarda? Istnieje wiele propozycji. Warto kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami. Ostatnią rzeczą, na jaką powinno się zwracać uwagę, jest cena. Na szczęście wcale nie oznacza to, że trzeba kupować wyłącznie drogie produkty. Na rynku nie brakuje tanich, lecz dobrych jakościowo ofert.

Dodaj komentarz