Categories Moda XXL

Moda ciążowa – co nosić w ciąży

Ciąża jest rudnym okresem dla kobiety w kwestii doboru ubrań. Większym problemem zimą, trochę mniejszym latem. Każda kobieta chce ładnie wyglądać, również w tym czasie. Dlatego żadna z nas nie chce wkładać na siebie namiotu z otworami na ręce. W tym okresie, gdy ciało kobiety ulega zniekształceniu i gdy bardzo często jej samoocena gwałtownie się obniża, ubiór jest jednym z ważniejszych sposobów na utrzymanie emocji w równowadze.

Moda ciążowa, co nosić w ciąży?

Będąc w ciąży nosimy właściwie to wszystko co nosiłybyśmy nie będąc w niej. Minęły na szczęście czasy, gdy na okres ciąży nosiło się specjalnie szyte suknie w kratkę z białym kołnierzykiem. Teraz na modę ciążową patrzy się nie tylko z punktu widzenia wygody, ale i estetyki.

  • W okresie ciąży doskonale sprawdzają się wszelkie ciążowe spodnie na szelkach. I mogą to być kombinezony, spodnium czy rzeczywiście spodnie na szelkach. Oversize’owy trend w modzie, który od jakieś już czasu jest obecny, doskonale wpisuje się w ciążowe schematy. Obszerne spodnie, wygodne, z miękkich tkanin wyglądają stylowo na każdej sylwetce.
  • To samo dotyczy ciążowych sukien. Tegoroczny trend prostych, obszernych sukien, czasem w kształcie trapezu świetnie wygląda na ciążowej sylwetce. Ale należy pamiętać, że nie mogą one być zbyt długie, ten model wymaga sukni mocno przed kolano.
  • Natomiast powracający styl vintage wnosi powiew lat 70. i 80. m.in w postaci długich kwiecistych sukien. Pamiętajmy, że jeżeli nie zależy nam specjalnie na podkreśleniu walorów ciążowych ciała, materiał w drobne kwiaty jest doskonałą alternatywą.
  • Dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest dwuczęściowy strój złożony ze specjalnie szytych spodni ciążowych i tuniki czy bluzki. Warto tu jednak pamiętać o zasadzie minimalizmu. Jeżeli spodnie są szerokie, góra niech będzie dopasowana i odwrotnie, wąskie spodnie świetnie pasują do szerszej tuniki czy bluzy.
  • W ofercie sklepów można znaleźć również ciążowe spódnice lecz jest to chyba najtrudniejszy wariant. I najmniej wygodny. Spódnica prędzej czy później będzie opadać, a brzuch się wylewać. Chociaż dla zahartowanych pań nie będzie to wielką przeszkodą.

Dodaj komentarz