Categories Moda wakacyjna

Podróż – w co się ubrać i co zabrać

Każda podróż wiąże się z przygotowaniami oraz wykonaniem odpowiedniej inwentaryzacji garderoby. Wbrew pozorom, wybór miejsca, do którego pojedziemy, uzależnia również wybór garderoby. Niektórzy z nas uwielbiają podróżowanie wśród górskich szczytów, inni natomiast, wolą opalać się na gorących piaskach pobliskich plaż. Zarówno podróż na plażę jak również aktywna turystyka, wymaga posiadania odpowiedniej i dostosowanej do danego typu podróży garderoby. Warto wiedzieć, w co ubrać się, kiedy jedziemy odwiedzić plaże Egiptu, a co zabrać, kiedy chcemy wybrać Wietnam wycieczki.

Aktywne podróżowanie i garderoba

Zdecydowanie większego wysiłku, wymaga od nas garderoba w momencie, gdy chcemy podróżować aktywnie. Co to oznacza? Przede wszystkim oznacza to, że ubranie do podróżowania aktywnego, czyli wycieczek, wszelkiego rodzaju trekkingu lub specjalnych backpackerskich podróży. Za każdym razem, gdy zdecydujemy się na podróż, musimy się do niej przygotować i dotyczy to zarówno plażowania w samym Egipcie, ja również wycieczki do Wietnamu, gdzie będziemy narażeni na anomalie pogodowe, wysoką temperaturę i wilgotność.

Bardzo istotnym elementem garderoby przy podróżowaniu aktywnym jest obuwie. To właśnie buty powinny być najlepszym wyborem z naszego asortymentu. Zarówno wysokie jak i niskie, zarówno te dostosowane do górskich szczytów jak i plaż nad morskimi kurortami. Obuwie, powinno być przygotowana na 100%, bez względu na ewentualne, poniesione koszta.

Kolejnym elementem są spodnie, oraz odzienie wierzchnie. To powinno być wysokiej jakości, przede wszystkim dlatego, że podróż aktywna, wymaga od nas dosyć dużego wysiłku. Wysokiej jakości odzienie wierzchnie, to przede wszystkim gwarancja zachowania trwałości, brak nadmiernej wilgoci, efektywne przepuszczanie tej wilgoci, wygoda oraz komfort, a także bezpieczeństwo dla naszej skóry. Dobrej jakości spodnie, koszulki, bluzy, softshell, a także kurtka oraz czapka, to niezbędne elementy przy podróżowaniu w egzotyczne regiony.

Bardzo ważna jest również dobrej jakości bielizna. Bielizna powinna posiadać odpowiednią chłonność, a także być dostosowana w 100% do danego klimatu. Co to oznacza? Przede wszystkim zakup bielizny, która będzie wykorzystywała swój potencjał. Jeżeli wybieramy się w góry, lub też na mroźne tereny, wówczas powinniśmy posiadać bieliznę termoaktywną.

Ubiór na plażę i błogi wypoczynek

Niektórzy z nas, zamiast aktywnego podróżowania, wolą na przykład plażowanie, leżakowanie, opalanie się i leniwe spacery. Takie osoby również powinny przygotować stosowny ubiór. Co to oznacza? Przede wszystkim, istotny jest odpowiedni kostium do opalania oraz kostium kąpielowy, nakrycie głowy oraz lekki ubiór, przygotowany do ciepłego klimatu. Tutaj, garderoba jest jednak zdecydowanie mniej wymagająca, niż w przypadku podróży, które wymagają od nas poświęcenia, wysiłku lub też odbywają się w trudnym klimacie, jak chociażby Wietnam wycieczki, właśnie.

Dodaj komentarz