Categories Moda wakacyjna

Jakie obuwie na wakacje?

Każdy wakacyjny wyjazd wymaga od nas przemyślanego pakowania. Zanim rozpoczniemy układanie rzeczy w walizce czy w torbie, należy wziąć pod uwagę kilka okoliczności. Po pierwsze środek transportu. Inaczej pakujemy się, gdy jedziemy na wakacje własnym samochodem, wtedy po prostu wrzucamy rzeczy do auta i nie musimy za bardzo przejmować się pomyłkami w doborze ubrań, inaczej będziemy się pakować, gdy lecimy samolotem, czy jedziemy autokarem.

Wszystkie nasze części garderoby musimy oczywiście dobrać do charakteru naszego wyjazdu. Inaczej spakujemy się, gdy celem wyjazdu jest plaża, inaczej gdy jedziemy w góry.

Każdy z nas, kto kiedykolwiek pakował torbę czy plecak na wakacje doskonale wie, że najtrudniej przychodzi mu dobranie odpowiedniego obuwia. I to z kilku względów.Przede wszystkim dlatego, że obuwie zabiera najwięcej miejsca w torbie. Każda para butów, których nie włożymy na stopę podczas całego wyjazdu, zmniejsza nam ilość rzeczy, których być może nam zabraknie.

A zatem jakie obuwie na wakacje?

  • Na pewno wygodne. Nigdy nie bierzemy ze sobą obuwia świeżo kupionego. Nawet jeżeli kupujemy je specjalnie na wakacyjny wyjazd, zróbmy to na tyle wcześnie, żeby przetestować je w terenie.
  • Na wyjazd potrzebujemy na pewno jedną parę butów na piesze wycieczki. I to one przede wszystkim muszą być najwygodniejsze. Przez piesze wycieczki rozumie się tu również zwiedzanie zabytków i wędrówkę po miejskim bruku. I dlatego nie mogą to być balerinki, czy płaskie sandały. Niech będzie to obuwie amortyzujące, przewiewne, ale z na tyle grubą podeszwą, że nie będziemy czuć podłoża, po którym chodzimy. Naprawdę można zrobić sobie krzywdę, wędrując godzinami po mieście na podeszwie o grubości naleśnika .
  • Jeżeli nie spędzamy wakacji w luksusowym hotelu warto wziąć ze sobą tzw. klapki do kąpieli, obojętnie jakie. Przydadzą się pod prysznic w hotelu czy hostelu, na przejście na plażę, czy nawet na krótki wieczorny spacer.
  • Jeżeli bierzemy ze sobą sandały, niech będą to sandały sportowe, wyściełane, z miękkimi paskami. Tylko takie okażą się przydatne w upalne europejskie lata.

Dodaj komentarz