Categories Moda wakacyjna

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to absolutny niezbędnik podczas słonecznych dni, ponieważ pomagają ochronić oczy przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, które mogą przyczynić się do rozwoju wielu poważnych chorób. Oprócz tego takie okulary stanowią idealny element stylistyczny, jednak powinny przede wszystkim ochraniać narząd wzroku. W jaki jednak sposób należy wybrać okulary przeciwsłoneczne, aby w 100% ochronić wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym?

1. Okulary tylko z salonu optycznego
Obecnie okulary przeciwsłoneczne można zakupić na każdym bazarze oraz w supermarkecie, jednak takie produkty nie spełniają w ogóle swoich funkcji, ponieważ stanowią jedynie element stylizacyjny, ale o ochronie wzroku przed działaniem promieni słonecznych można praktycznie zapomnieć. Z tego też względu okulary przeciwsłoneczne najlepiej kupować w salonach optycznych, ponieważ tylko takie produkty idealnie spełniają wszystkie swoje funkcje.

2. Kolory soczewek

Podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych warto zwrócić uwagę na zabarwienie soczewek, które wpływa przede wszystkim na komfort widzenia. Brązowe soczewki pomagają zatrzymać światło niebieskie, a także zwiększają kontrast koloru trawy na tle nieba. Szare i szarozielone soczewki nie wpływają w ogóle na zmianę koloru przedmiotów, natomiast soczewki w kolorze żółtym lub pomarańczowym poprawiają kontrast widzenia podczas pochmurnej pogody.

3. Jak pozbyć się odblasków?
Podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych warto zdecydować się na szkła polaryzacyjne, ponieważ pomagają one pozbyć się oślepiających odblasków światła, które widoczne są podczas spoglądania na wodę lub mokry asfalt. Bardzo dobre są również okulary z powłoką antyrefleksyjną, ponieważ takie szkła zapobiegają odbijaniu się światła od okularów, a także od narządu wzroku. Powłoka ta bardzo często stosowana jest w tylnej części szkła, ponieważ w ten sposób pomaga zredukować światło wpadające z boku okularów, co nie tylko poprawia jakość widzenia, ale również pomaga wyostrzyć obraz.

Dodaj komentarz