Categories Dodatki modowe

Jak odróżnić perfumy od wody perfumowanej?

Perfumy. Odpowiednio dobrane poprawia nam nastrój, przypominają miłe chwile, sprawiają że nabieramy pewności siebie. Perfumy są znane ludzkości od tysięcy lat. Dawniej były towarem luksusowym, pozwolić sobie na nie mogli jedynie najbogatsi. Współcześnie perfumy są na wyciągnięcie ręki; dla każdego.

Jak powstają perfumy krok po kroku?

Perfumy powstają w głównej mierze z olejków eterycznych pochodzenia roślinnego, na przykład olejku różanego. W perfumach możemy też znaleźć substancje pochodnia zwierzęcego, jedną z bardziej znanych jest piżmo. Kolejną ważną substancją jest alkohol etylowy. To właśnie w alkoholu rozpuszcza się olejki eteryczne i inne substancje zapachowe.

To właśnie od stężenia olejków eterycznych w alkoholu zależy czy mamy do czynienia z perfumami czy na przykład z woda toaletową. Od ilości olejków eterycznych zależy trwałość i intensywność zapachu.

Jak czytać oznaczenia na opakowaniach?

– Parfum – to najłatwiejsze oznaczenie. Oznacza perfumy w perfumach znajdziemy od 25% do 43% olejków eterycznych.

– EDP (eau de parfum) – to woda perfumowana. Gdy ją wybierzemy otrzymamy lżejszy zapach. W wodzie perfumowanej znajdziemy od 10% do 15% olejków eterycznych.

– EDT(eau de toilette) – woda toaletowa, w tym przypadku w produkcie znajdziemy od 5% do 10% olejków zapachowych.

– EDC (au de cologne.) – woda kolońska. To mamy zdecydowanie najlżejszy zapach. W wodzie kolońskiej znajdziemy od 3% do 5% olejków eterycznych.

Dlaczego perfumy są takie drogie?

Cena perfum w dużej mierze uzależniona jest od zawartości olejków eterycznych w kosmetyku. Ich pozyskanie jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Dlatego tak rzadko możemy spotkać prawdziwe perfumy w sieciowych perfumeriach. Znajdziemy je przede wszystkim w specjalistycznych sklepach, w których znajdziemy bardzo ekskluzywne kosmetyki.

W takich sklepach możemy znaleźć bardzo rzadkie produkty, które są produktem kolekcjonerski. Zazwyczaj sprzedaje się je w bardzo małych buteleczkach. Należy pamiętać, że kolka kropel takich perfum daje silny zapach, który utrzymuje się na skórze nawet przez kilka dni.

Nie wiele osób wie, że najstarszymi europejskimi perfumami jest „Woda Królowej Węgier”. Receptura tych perfum powstała w Średniowieczu, z powodzeniem udało się ją odtworzyć już w XXI wieku. „Woda Królowej Węgier” była znana nie tylko jako piękne perfumy, ale i lek na wiele dolegliwości i afrodyzjak.

Współcześnie perfumy możemy kupić w stylowej buteleczce, która umieszczana jest w ręcznie robionym, skórzanym futerale.

Chcesz dowiedzieć się więcej o perfumach? Zajrzyj na: https://perfumy.pl/Czym-rozni-sie-woda-perfumowana-od-toaletowej-blog-pol-1525440740.html

Dodaj komentarz