Categories Dodatki modowe

Powrót do przeszłości, czyli triumfalny renesans G-Shocków w stylu retro

Zegarki G-Shock wracają do korzeni. Najnowsze modele tej popularnej serii dla osób wymagających i prowadzących aktywny tryb życia nawiązują do stylu retro pierwszych zegarków elektronicznych, będących kiedyś wymarzonym prezentem z okazji Pierwszej Komunii czy innych uroczystych okazji.

Japońska firma Casio na rynku czasomierzy działa od 1946 roku. Jednak to wypuszczona w 1983 roku linia zegarków G-Shock zaprojektowanych przez inżyniera Kikuo Ibe stała się jej flagowym produktem. Do popularności wstrząsoodpornych zegarków, które miały wytrzymać nawet upadek z 10 metrów z pewnością przyczyniła się ich reklama, w której używane były jako krążki do hokeja, a także często pojawianie się tych czasomierzy w popkulturze. G-Shock stały się bowiem szybko ulubionymi zegarkami celebrytów, sportowców i gwiazd show-biznesu, a nawet wystąpiły w filmie „Mission Impossible”.

Współczesne zegarki G-Shock właściwie nigdy nie wyszły z mody, a ich zalety: odporność na zabrudzenia, wysoka klasa wodoszczelności, zasilanie poprzez panel słoneczny czy dodatkowe funkcje pomagające w codziennej pracy, są doceniane przy wszystkich ceniących praktyczne rozwiązania i znakomity design.

Wśród nowych modeli G-Shock znajdziemy m.in. model z bestsellerowej linii GX-56 wypuszczonej na rynek w 2010 roku, wyróżniającej się dużymi gabarytami oraz wyjątkową funkcjonalnością dostępną w korzystnej cenie. Nowa wersja kultowego zegarka, jak zwykle w przypadku tego modelu, dzięki zastosowaniu technologii Shock Resistant, jest wyjątkowo odporna na wstrząsy, uszkodzenia oraz uderzenia. Koperta zegarka wykonana z tworzywa o wysokiej jakości ma klasę wodoszczelności 20 ATM, co pozwala na używanie go w trakcie pływania, a nawet nurkowania do głębokości określonej przez producenta. Wśród dodatkowych funkcji ułatwiających życie, model GX-56BB-1ER https://www.otozegarki.pl/zegarki/casio/g-shock/zegarek-casio-gx-56bb-1er-g-shock-gx-56bb-1er znajdują się wskazania czasu światowego, pięć dziennych alarmów, sygnał pełnej godziny czy stoper mierzący czas do 24 godzin z dokładnością do jednej sekundy.

Z kolei model Casio DW-5600LU-8ER G-Shock https://www.otozegarki.pl/zegarki/casio/g-shock/zegarek-casio-dw-5600lu-8er-g-shock-dw-5600lu-8er to nowoczesny męski zegarek sportowy, którego stylistyka bezpośrednio nawiązuje do designu pierwszych elektronicznych zegarków. Utrzymany w minimalistycznej, szarej kolorystyce czasomierz jest niezwykle lekki w noszeniu, dzięki wykonaniu go z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości. Także ten model nadaje się do używania w trakcie pływania, posiada bowiem klasę wodoszczelności 20 ATM. Znajdziemy w nim także stoper, timer odliczający czas wstecz, jeden alarm dźwiękowy oraz datownik i rozbudowany wieczny kalendarz.

Dodaj komentarz